V Chorvatsku je nádherně i na podzim. Užívejte si zaslouženou dovolenou i v tomto čase

Že Chorvatsko je oblíbená letní dovolenkoví destinace o tom není pochyb. Dovolena chorvatsko je však ideální volbou i pro podzimní čas. A důvodů je hned několik.

Proč se vypravit do Chorvatska na podzim?

Tomuto období dávají přednost ti, kdo mají raději klidnější dovolenou. V podzimním čase do Chorvatska nemíří tolik turistů. Patříte-li mezi otužilce, tak se rozhodně vykoupete. Teplejší vodu naleznete v jižnějších destinacích. Pro podzimní dovolenou jsou levnější i ceny a to jak ubytování chorvatsko, tak i letenek. Stejné je to s turistickými atrakcemi – vstupné do národních parků, na hrady i do dalších turistických atrakcí. Nižší ceny naleznete také v restauracích.

Kromě toho podzimní období je v Chorvatsku spojováno se sběrem lanýžů – velmi ceněných hub. Jedná se o období od druhé poloviny září do listopadu. Za lanýži se musíte vydat do Istrie, hlavně do vnitrozemí. Můžete si zajistit ubytování na webu ubytovanivchorvatsku.cz, vychutnat si zdejší atmosféru a pochutnat si na místních lanýžových specialitách.

Tipy na podzimní chorvatskou dovolenou

Pokud vás podzimní dovolená v Chorvatsku láká, inspirujte se našimi tipy, kam se vypravit.

Dubrovník

Jedná se o památku UNESCO. Čekají zde na vás vysoké hradby obklopující město, úzké uličky, skryté kostely a paláce. Výhled na nádherná místa nabízí třeba kavárny umístěné na hlavní třídě.

Mljet

Tento jižní ostrov disponuje velmi příjemným podnebím. Podle pověstí zde strávil několik let svého života i bájný Odysseus. Ostrov je protkaný hustou sítí stezek. Zdejší moře patří mezi nejčistší. Velké a Malé jezero patří k místnímu národnímu parku, stejně tak i bujná vegetace nebo členité pobřeží. Po parku se můžete pohybovat pouze po vyznačených stezkách.

Omiš

Pro tuto turistickou destinaci jsou typické úzké a kamenné uličky, kouzelné náměstíčko, dvě pevnosti a nádherné písečné pláže. Na své si přijdou milovníci raftingu, který je provozován na řece Cetině.