7 zábavných cestovatelských faktů

Cestování je zábava! Zde jsou některá fakta o zábavném cestování, která posouvají zábavu na novější úroveň:

Itálie má zdarma veřejnou vinnou fontánu

V malém městě Ortona v Itálii je zdarma vinná fontána. Vinařství Dora Sarchese otevřelo fontánu „zdarma pro veřejnost“, která slouží hlavně těm, kteří cestují po Camino di San Tommaso. Není to první veřejná vinná kašna v Itálii – Benátky měly kašnu na náměstí Svatého Marka pro svůj každoroční karneval… přesto je ta v Ortoně otevřena celoročně, a přestože vinařství neprozradí, jaký konkrétní druh vína protéká. fontána, recenze cestovatelů na víno jsou pozitivní. Na zdraví! 

60 % jezer na Zemi se nachází v Kanadě 

Druhá největší země planety je domovem 60 % jezer planety. Stále nejste ohromeni? Co takhle to přeformulovat: počet  jezer v Kanadě je větší než zbytek jezer na planetě dohromady! Největší jezero v Kanadě je Great Bear Lake, které se rozkládá na ploše 31 153 km² a je hluboké až 435 metrů. 

Na Eiffelově věži denně pracuje 600 lidí

Když přijde řeč na nejslavnější věž na světě, zdá se, že práce není nikdy hotová. Eiffelova věž je každodenním pracovním místem 600 Pařížanů, což z ní dělá nejen jednu z největších turistických atrakcí na světě, ale také jeden z největších podniků vytvářejících pracovní místa ve francouzském turistickém průmyslu. 

Jet lag je horší, když cestujete ze západu na východ

Věda prokázala, že jet lag je horší, když cestujete ze západu na východ. Naše vnitřní hodiny mají přirozený cyklus režimů spánku/bdění, který je o něco delší než 24 hodin. Cestování ze západu na východ zkracuje den, zatímco cestování z východu na západ prodlužuje den, což mozku usnadňuje adaptaci. 

Práce na dovolené je horší, než si myslíte!

Výzkum ukazuje, že prohledávání pracovních e-mailů a účast na „činnostech souvisejících s prací“, jako je zasílání zpráv a procházení pracovních materiálů, vede k tomu, že si z dovolené méně pamatujete.

Síla Velké čínské zdi pochází z lepkavé rýže

Dělníci postavili části Velké zdi dynastie Ming smícháním pasty z lepkavé rýžové mouky a hašeného vápna, což byla standardní složka malty, zpracovatelné pasty používané ke spojování stavebních bloků. Lepkavá rýžová malta svázala cihly k sobě tak pevně, že na mnoha místech stále nemůže růst plevel.

Nejlepší část vaší cesty je vlastně ve fázi plánování a příprav

Studie z roku 2010 zjistila, že odjezd na dovolenou vás nutně neučiní šťastnějšími. Pouhé očekávání volna vede k vyšším úrovním udávaného štěstí. Naprosto dobrý důvod, proč začít plánovat svou příští dovolenou právě teď!