Tallinn – vaše další destinace

Při plánování cesty po Evropě patří mezi oblíbené destinace obvykle města jako Paříž, Amsterdam, Praha nebo Řím. Ale u pobřeží Baltského moře leží jedno městečko, které si i přes svou velikost zaslouží nějaké vážné uznání. Estonské hlavní město Tallinn je středověké město, které vypadá jako vystřižené přímo z pohádkové scény. Není to nejvíce hodnocená cestovní destinace. Což je škoda, protože toto město je plné skrytých drahokamů, které by měly být objeveny. Takže bez dalšího loučení zde je lowdown o magickém městě Tallinnu a proč by to měl být váš další cestovní cíl!

Přílet do Tallinnu

Taxíkem z letiště je skok do centra města za pouhých 10 minut. Jakmile se ocitnete v Tallinnu, okamžitě si všimnete jeho dokonale čistých ulic, technicky zdatných vibrací a nedostatku provozu. Tallinn patří mezi 10 nejlepších měst na světě s nejčistším vzduchem a patří mezi 10 nejčistších měst na zemi. A po příjezdu je to rozhodně cítit – mluvte o „závanu čerstvého vzduchu“. Žerty stranou, počasí je sice chladné, ale lidé jsou velmi příjemní. A vše je extrémně uvolněné. I když cestujete Tallinnem v zimě, nízké teploty se stanou snadno zapomenutelnými při objevování toho, co město nabízí.

Průzkum Tallinnu

Tallinn je menší město. Ale i přes svou kompaktní velikost, město táhne svou váhu s množstvím věcí, které můžete dělat během návštěvy. Dalším bonusem toho, že je to menší město, je to, že cestovní výdaje ve vnitřním městě nejsou příliš velkým problémem. Protože je možné se dostat téměř kamkoli ve městě pěšky. Ať už se rozhodnete navštívit staré město nebo zůstat uvnitř města, ulice jsou lemovány kavárnami, hospodami a obchody, z nichž každý nabízí svou vlastní jedinečnou atmosféru. Zde je několik zajímavostí, které si můžete prohlédnout:

Tallinskému Starému Městu se podařilo zachovat středověkou strukturu již od 13. století. Ulice jsou dlážděné, se všemi moderními obchody a hospodami.

Na tomto malebném místě si můžete prohlédnout celé město. A jako bonus navíc můžete chytit Seagull Stevena, nejfotografovanějšího racka v celé Evropě. V roce 2016 si dokonce pořídil vlastní instagramový účet.

Je těžké uvěřit, že staré město a město jsou od sebe vzdáleny jen pár minut chůze. Pokud máte náladu nakupovat hlavní značku, nezapomeňte se podívat do nákupního centra Viru. Obrovské nákupní centrum a domov velkého množství módních značek.

Tato tematická hospoda je přímo v centru. Je to ideální místo pro každou denní dobu a každou příležitost. Jeho atmosféra se může snadno pohybovat kdekoli od živé hudby během noci až po obchodní brunch. Vřele doporučuji navštívit ještě více než jednou!

*Noční život v Tallinnu je také vynikající, ale jeden důležitý tip, který je třeba mít na paměti, je, že zatímco bary jsou otevřené do 2 hodin ráno, všechny restaurace a obchody, které prodávají jídlo, zavírají přesně ve 22:00. Jen se ujistěte, že jste předtím jedli!

Když budete na téma noční život, nezapomeňte ochutnat národní nápoj „Vana Tallinn“. Sladký likér na bázi rumu, který lze objednat téměř v každé kavárně, baru nebo restauraci. A existují miliony způsobů, jak ho pít. Je jich tolik, že by se o tom dalo diskutovat v samostatném příspěvku na blogu. Ale jeden z nejvíce doporučených je s kávovým nápojem se spoustou šlehačky navrchu!

A konečně, při objevování Tallinnu mějte oči na šlupce, abyste viděli jedinečné sochy po celém městě. V roce 2006 Tallinn pověřil místní umělkyni Seakülu Simson, aby vytvořila původních devadesát sedm ptáků, kteří byli strategicky rozmístěni po celém městě, aby posílili význam přírody, která je obrovskou součástí městské kultury.