Pět zasvěcených tipů, které byste měli vědět před cestou

Kdysi bylo cestování letadlem luxusním zážitkem. V dnešní době je většina letů stresujícími cestami, které testují vaši trpělivost a toleranci k blízkému lidskému kontaktu.

Ale lidé se přizpůsobili a často cestující díky zkušenostem zdokonalili své dovednosti, aby našli nejlepší způsoby, jak se připravit na každý let. Pokud nejste častým letcem, tyto znalosti mohou změnit vaše zkušenosti na palubě.

Zvědavý? Není třeba – tyto tipy pro věrnostní cestující vám zajistí zážitek z volného času za zlomek ceny.

01. Létání v určité dny může být levnější.

Nyní je již známou skutečností, že rezervace letů předem je skvělý způsob, jak najít nejlepší nabídky – ideálně jeden až pět měsíců před plánovaným datem.

Věděli jste však, že svou roli hraje i den, kdy letíte?

Rezervace letů, které startují v úterý a ve středu , je často levnější , protože jsou dny mimo špičku a uprostřed týdne. Naproti tomu neděle jsou nejdražší dny na let a rozdíl mezi nimi může být až 24 %.

Mnozí věří, že rezervace letu na konkrétní dny může znamenat velký rozdíl. V určitých obdobích týdne můžete najít levnější nabídky.

02. Sedadla v uličce jsou lepší. Někdy.

Volba mezi sedadly v uličce nebo u okna se může zdát otázkou preferencí, ale určité výhody a nevýhody mohou změnit váš názor.

Například odborníci na letáky se shodují, že sedadla v uličkách jsou lepší pro dlouhé lety Důvod? Můžete si protáhnout nohy, jít na záchod nebo se procházet, jak chcete, aniž byste museli někoho rušit. Stejně tak máte více místa pro nohy směrem k uličce, pokud nebudete překážet v cestě.

Na druhou stranu, sedadla u okna mohou být lepší volbou pro noční lety , protože máte více místa, o které se můžete během spánku opřít, a nebudou vás budit spolusedící, kteří se snaží jít na záchod.

03. Zvláštní pozornost vyžaduje přenášení zařízení a baterií.

Mnoho lidí nyní létá s mobilními telefony, notebooky, tablety, powerbankami a náhradní baterií nebo dvěma. Přestože se jedná o předměty každodenní potřeby, vyžadují zvláštní pozornost ohledně letištních předpisů.

Jak se ukázalo, lithiové baterie – ty na většině vašich zařízení – jsou považovány za nebezpečné zboží, protože představují potenciální nebezpečí požáru. Letecké společnosti jako takové mají přísná pravidla ohledně toho, jak a kolik baterií si můžete vzít s sebou.

Pro taková opatření existuje dobrý důvod – během letu explodovala více než jedna baterie.

04. Vaše pokožka bude trpět.

Létání zdaleka není relaxační zážitek, ale věděli jste, že může způsobit zmatek na vaší kůži? Není to přesně stres – i když může hrát roli – ale nedostatek vlhkosti.

Když cestujete na dlouhé vzdálenosti, vlhkost v kabině klesne na 20 %, což je hluboko pod průměrem většiny domácností. Tato nepřetržitá expozice dehydratuje vaši pokožku a může způsobit, že budete vypadat hůř, jakmile přistanete.

Pozor si musí dát i lidé, kteří seděli u okna – na obloze je vystavení UVA záření vyšší a okna nijak neochrání vaši pokožku. Létání s cestovním hydratačním krémem, opalovacím krémem a balzámem na rty může být skvělý nápad.

05. Věci jsou špinavější, než si myslíte.

Pandemie nás něco naučila: Jsme obklopeni choroboplodnými zárodky a každý povrch je potenciální Petriho miskou. V letadle je to horší.

Každé letadlo může mít stovky nebo tisíce cestujících za den, takže se bakterie a bakterie rychle hromadí. A i když se koupelna může zdát jako nejzřetelnější volba pro nejšpinavější místo, není tomu tak – je to tác, na kterém jíte.

Vaničky opěradla jsou nejšpinavější předměty v letadle, které obsahují přibližně osmkrát více bakterií než koupelny. Váš bezpečnostní pás, opěrka hlavy a přikrývky mohou také hostit bakteriální kolonii, aniž byste to věděli.

Řešení? Dezinfekční ubrousky s sebou! Rychlé setření může znamenat rozdíl.

Připraveni na let?

Létání není univerzální zážitek; to, co funguje nejlépe, se vždy změní podle vašich okolností. Znalost některých obecných rad ostatních vám však může pomoci ušetřit čas, peníze a stres, kdykoli na vás přijde řada s nástupem do letadla.

Doufáme, že tyto tipy mohou během vašich cest změnit svět. Ať už se jedná o předcházení záchvatu nemoci nebo o dodatečné pohodlí, vaše lety už nikdy nebudou jako dřív!