Výhody sólového cestování

Ženy už dlouhou dobu cestují samy. A nyní se z toho stává virální trend s větším přístupem k informacím, statistikám značek, nabídkám dovolených a samozřejmě i sociálním sítím. Influenceři propagují cestu sólo cestování, aby nás osvobodili od společenských pravidel a povzbudili ženy, aby šly za svými sny.

Ať už jde o sebeobjevování a nezávislost, nebo jen o touhu vyzkoušet něco nového, stále více žen se cítí povzbuzeno cestovat samostatně. Nedávná zpráva z booking.com zjistila, že 72 % amerických žen přijalo sólo cestování. Je důležité si také uvědomit, že to, že více žen cestuje samy, neznamená, že jsou svobodné. Průzkum také odhalil, že 65 % amerických žen se rozhodlo pro dovolenou bez svého partnera. Takže, ať už jde o přijetí tohoto postoje carpe diem nebo dokonce z nutnosti, sestavili jsme seznam 7 výhod pro samostatné cestování, abychom inspirovali novou cestovatelku. YOLO DÍVKA!

Zvyšte sebevědomí!

Dělá to zázraky s vaším sebevědomím. Všichni víme, že je někdy trochu těžké vzdálit se ze své komfortní zóny. Ale adrenalin, který získáte, když se vydáte na svůj první výlet o samotě a uvědomíte si, že to dokážete, je prostě neuvěřitelný. Po této zkušenosti se budete cítit jako nový člověk.

 

Nalezení nezávislosti, která tu vždy byla

Představa, že se setkáte s obtížnou situací na novém místě, může být zastrašující. Ale jediný způsob, jak se naučit tyto situace zvládat, je zažít je. A PS- dostaneš se přes to. A jakmile uvidíte, že jste schopni tyto potenciální situace na svých cestách zvládnout, začnete chápat, že tyto věci v životě zvládnete také sami.

„Zen Slap“

Někdy se toho hodně děje a potřebujeme změnit prostředí, cestování sólo vám může poskytnout „Zen Slap“, který potřebujete, a pomůže vám vyčistit mysl, pokud jste se cítili špatně nebo když se musíte vyrovnat. svou mysl ohledně velkého, život měnícího rozhodnutí.

 

Potkat nové lidi

Když cestujete s někým, je mnohem méně pravděpodobné, že se rozdělíte, ale cestování o samotě vám může pomoci poznat nové lidi, vystoupit ze své komfortní zóny a zažít život jiným způsobem. Je skvělé překonávat překážky a strach z cestování o samotě, protože uvidíte, že nikdy nejste sami. Přátelství na cestách trvá celý život.

 

Méně drahé $$

Jednou z největších výhod cestování o samotě je samozřejmě to, že může být levnější a bude to o jeden stres navíc méně. Už žádné kompromisy.

 

Vyzkoušejte nové věci bez soudnosti

Když jste na novém místě sami, pravděpodobně nakonec zkusíte nové věci, které byste normálně v přítomnosti své obvyklé společnosti nedělali. To se samozřejmě vztahuje i na objednání tolika jídla, kolik chcete, protože tam není nikdo, kdo by vás po tom všem zastyděl. Možná to není nákladově nejefektivnější rozhodnutí, jak již bylo zmíněno, ale jde o to, že to můžete udělat!

Vzpomínky

To poslední je klišé, ale tak pravdivé. Budete mít jednou za život zážitky, můžete o nich vyprávět svým přátelům a rodině, nebo je dokonce jen milovat od sebe. Ale po pravdě nic neudrží vaše srdce plnější než vzpomínky, které jste si vytvořili na svých cestách. Jsou zdarma a budete si je moci ponechat navždy.