Jste vegetarián a chcete si v Praze opravdu pochutnat?

Mnoho lidí nedá na maso dopustit a zatímco mohou ukojit svůj hlad ve většině gastronomických zařízení, vegetariáni to mají jiné. Vegetariánů přibývá, protože tento životní styl přináší mnoho zdravotních výhod. Někteří se stali vegetariány i z etického hlediska. Ať už je důvod vašeho vegetariánství jakýkoliv, možná jste zjistili, že vegetariánské bistro není zrovna na každém kroku. Některé vegetariány to donutilo, aby si veškeré pokrmy připravovali doma. Nemusíte se ale omezovat, stačí zjistit, kde se vegetariánské restaurace nacházejí.

Vyrazte do vegetariánského bistra Green Table

Green Table je vyhlášené pražské vegetariánské bistro, které uspokojí i ty nejnáročnější strávníky. Najdete ho na adrese Na Florenci 15 a také na webových stránkách Greentable.cz. Do bistra můžete vyrazit na snídaně i na obědy. Menu na celý týden se zveřejňuje na webu a vybírat zde můžete z polévek i hlavních jídel. Nejde jen o obyčejné pokrmy bez masa, jde o pečlivě sestavované pokrmy, které jsou dovedeny k dokonalosti, aby vás nasytily a zároveň jste zažili příjemný chuťový zážitek. Jídlo zde připravuje šéfkuchařka Miluše Mako se svým týmem.

Jedná se o plně udržitelnou gastronomii, pokrmy jsou připravovány výhradně z lokálních a sezónních potravin. Co se týče bylinek, ty jsou vždy čerstvé a pěstují se přímo v hydroponické farmě v prostoru bistra, kde jsou zalévány vyčištěnou vodou z kuchyně. Jakmile sem zavítáte, zajisté oceníte i krásný vzhled pokrmů. Kromě jídla si zde můžete dát různé alkoholické i nealkoholické nápoje. Také si můžete vybrat z chutných dezertů. Vegetariánské bistro má i velmi příjemné prostředí, které si zamilujete. Ať už sem vyrazíte sami nebo s přáteli, užijete si skvělou atmosféru. Nábytek i vybavení jsou vyrobeny z recyklovaných nebo ekologických materiálů. Ať už jste z Prahy nebo sem jen vyrazíte na návštěvu, neváhejte vegetariánské bistro Green Table navštívit a zajisté se sem budete rádi vracet.