48 hodin v Cortoně, Itálie

Cortona je malé půvabné městečko ve Valdichiana, nebo Chiana Valley, v provincii Arezzo v jižním Toskánsku. Je to možná malé, ale toto krásné město, které se nachází na 600 m vysokém kopci, nabízí nejen úchvatný panoramatický výhled, ale také skvělé možnosti pro milovníky umění a pro ty, kteří obdivují křesťanskou architekturu a historii a – jako většina italských měst – místní kuchyni . je něco, o co byste nechtěli přijít. 

Zde je několik věcí, které MUSÍTE udělat, pokud máte v Cortoně až 48 hodin:

Navštivte muzeum:

Relativně řečeno, Cortona má několik muzeí: je tu muzeum starých kultur Maec –  Muzeum etruské civilizace, které rozhodně musíte vidět – zabírá jeden z nejpůsobivějších středověkých paláců města, Palazzo Casali ze 13. století (resp. Palazzo Pretorio), bývalý domov přední Cortonovy středověké rodiny. Diecézní muzeum – nabízí malou, ale prestižní sbírku renesančních obrazů a malé, ale zajímavé Museo ai Borghi , skenující místní historii Val di Chiana.

Navštivte katedrálu nebo dvě:

Pevnost Girifalco a kostel Santa Margherita jsou pravděpodobně nejnavštěvovanějšími ve městě. Nachází se na vrcholu kopce a je dosažitelný do 15 minut chůze od centra. Pevnost se datuje do 5. nebo 6. století a její historie zahrnuje bitvy a přestavby, až do éry míru a míru kolem 17. století, kdy byla pevnost přeměněna na místní Policejní dům, čímž skončily dlouhé roky bojů o pevnost a strategickou kontrolu, kterou měla nad oblastí. 

Kostel Santa Margherita je zasvěcen postavě Santa Margherity, patronky Cortony a františkánského terciáře, a následným kulturním a duchovním aktivitám observantských františkánů. Byly zde zbytky nástěnné malby, která byla vyrobena na počest svatých, datovaná kolem roku 1300 a která je nyní vystavena v místním Diecézním muzeu.

Když jste ve městě, můžete také rádi navštívit kostel Santa Maria Delle Grazie nebo si udělat krátkou jízdu za hradbami Cortony, kde najdete františkánskou poustevnu Le Celle, první klášter postavený svatým Františkem z Assisi v roce 1211, kde malá komunita mnichů žije dodnes.

Vychutnejte si místní kuchyni: 

Malé město nabízí několik skvělých osterií (malé restaurace s důrazem na místní speciality, jako jsou těstoviny a grilované maso nebo ryby, často podávané u společných stolů), které podávají toskánská i umbrijská jídla. Některé z místních restaurací mají balkony s výhledem na úžasné údolí a některé nabízejí kantýnu (sklep) ve středověkém stylu.

Jako VŠECHNA italská města má Cortona také svůj podíl na skvělých pizzeriích. 

 

Podívejte se na umělecké festivaly :

Léto je v Cortoně opravdu časem oslav! Malé město si udělalo jméno tím, že hostí dva z nejznámějších festivalů současného umění:

Cortona Mix (Koná se v prvních dvou týdnech července) – festival oslavující mix umění – jejich bohatství, rozmanitost a schopnost vynalézat, s hudbou a literaturou, kinem a divadlem, tanečními a DJ sety, žurnalistikou a ne – beletrie a spousta jídla a vína.

Cortona on the Move (aktuálně se zobrazuje do 29. září), založená v roce 2011 Associazione Culturale ONTHEMOVE , hlavním cílem Cortona On The Move je šířit a propagovat současnou fotografii tím, že do popředí přivádí nové tvůrčí talenty a neotřelé formy vizuální komunikace. .

 

Další věci:

Projděte se krásným centrem a vychutnejte si šálek kávy na terase s výhledem na Lago Trasimeno v Umbrii a zelené kopce Toskánska. 

Nakupujte místní ručně vyráběné předměty: hlavní ulice města nabízí krásnou výstavu místních předmětů – od koženého zboží přes malé místní umělecké galerie až po skvělé gastronomické produkty, jako jsou místní vína (z okolních údolí) a některé skvělé sýry ze severu Toskánsko nebo sousední Umbrie. 

Pokud toužíte po extrémnějších dobrodružstvích, půjčte si kolo a vyjeďte do kopce… Pohled je vždy krásnější, když se dostanete na vrchol náročnějším způsobem.