3 chytré hacky, jak se vyhnout nadměrným poplatkům za zavazadla

Cestování je drahé, takže poslední věc, kterou potřebujete, je připlatit si za odbavené zavazadlo. Pokud jste si před cestou zabalili jen jedno příliš mnoho oblečení – nebo jste se vydali na nákupy do cíle – pravděpodobně se stále můžete vyhnout nadměrným poplatkům. Tyto tři chytré hacky by mohly pomoci:

 

  1. Vrstvy a další vrstvy. Na jedné dovolené v Miami jsem našel tento rozkošný koberec za bezkonkurenční cenu. Můj manžel byl proti mému popudu koupě mrtvě zaujatý a říkal, že se to nevejde do tašek, které jsme už hmotnostně vytěžili. Ale ten koberec jsem potřeboval! Tak co jsem udělal? Přeměnil jsem svůj koberec na „zábal“ a oblékl si ho přes bundu. Jakmile jsem byl v letadle, jen jsem ho složil a uložil do koše nad hlavou.

Takže jedním snadným a praktickým způsobem, jak se vyhnout platbám za své doplňky, je vzít si na sebe cokoli, co je těžké, i když si musíte otevřít tašku přímo na podlaze vedle odbavovací přepážky a začít si oblékat svetry. Technicky nikdo nemůže říci nic o cestujícím, který posouvá vrstvení na další úroveň. A nezapomeňte si nacpat kapsy!

  1. Vezměte si na letiště skládací batoh. Pokud máte podezření, že vaše zavazadlo má nadváhu, stačí je vyjmout z kabelky a naplnit je spolu s kabelkou svými nejtěžšími předměty a vzít si batoh s sebou do letadla jako svůj „malý osobní předmět“, což většina leteckých společností umožňuje. Nebo pokud už víte, že před odjezdem z domova budete naklánět váhu, použijte kompresní sáček, abyste do batohu vešli více věcí: stačí dát oblečení dovnitř a opřít se o sáček, abyste vyvinuli tlak. Agenti letenek téměř nikdy nebudou vážit vaše osobní věci, což vám nabízí příležitost vzít těžké věci na palubu, aniž byste přidali tyto libry do odbaveného zavazadla.
  2. Check-in brzy. Odbavení lidé bývají shovívavější k ranním ptáčatům než k opozdilcům. Snažte se tedy být u přepážky, jakmile se otevře check-in (obvykle tři hodiny před odletem u mezinárodních letů a dvě hodiny u vnitrostátních letů), a mohou vám zkrátit přestávku.

A konečně, pro ty z nás, kteří mají tendenci se přebalovat, se digitální váha na zavazadla vždy hodí, zejména pro časté cestovatele. Pokud víte, že vaše zavazadla mají nadváhu, než se dostanete na letiště, můžete si předem naplánovat strategii… A vyhněte se přebalování u odbavovací přepážky!