10 tipů pro sólo cestovatelky

Je rok 2023 a to znamená, že pokud chcete cestovat sami, měli byste to udělat! Vy děláte VY! Žijte svůj život tak, jak to cítíte!
Pokud cestujete sólo poprvé, je úzkost zcela normální, ale neměla by vás zastavit, pokud cítíte, že musíte udělat, abyste byli věrní svému jádru. Zkratka ‚YOLO!‘ nikdy nebyla pravdivější a s ohledem na to je nejvyšší čas myslet na sebe. Někdy chce žena prostě objevit svět… sama.

Pokud ponoříte prsty do celého tohoto „cestujícího sóla“, může to vypadat děsivě. Nenechte se tím zastrašit. Až to uděláte, budete se cítit svobodnější a odvážnější! Začněte v malém. Zkuste jít nejprve do kavárny o samotě, pak zkuste malý večer o samotě, ale buďte v bezpečí. Dále se zkuste dopracovat k jednodennímu výletu. Než se nadějete, budete připraveni rozšířit své dobrodružství do sousední země. Malé kroky vám usnadní rezervaci vašeho prvního velkého dobrodružství!

Zde je 10 tipů, které vám pomohou začít:

#1  John Lennon jednou řekl: „Život se děje, když jste zaneprázdněni jeho plánováním“ a s tím, že někdy dochází k nepředvídatelným událostem a pro ty z nás, kteří mají obavy z cestování, může představa situace, kdy jste nuceni cestovat sami vypadat děsivě – ale nepropadejte panice. Místo toho si vzpomeňte na jinou známou frázi: „Fake it, dokud to nedokážete!“ spíše než nechat převzít úzkost z očekávání, použijte tuto frázi k tomu, abyste se posunuli vpřed s pozitivním myšlením. Poznámka na okraj – pokud se jedná o větší výlet a máte trochu času, sjednání cestovního pojištění také nikdy neuškodí. Vždy je lepší investovat více do bezpečí. 

 

#2  Možná jste překonali svůj počáteční strach z cestování sólo, ale pamatujte, abyste nebyli příliš namyšlení. Někdy je lepší hrát na jistotu, zvláště když jste mimo domov. Nezapomeňte zůstat připraveni, nikdy není na škodu mít na klíčence pepřový sprej. Pokud jste v hotelu, můžete si přinést i přenosný okenní alarm. Existuje nepřeberné množství roztomilých miniaturních zařízení, která vás udrží v bezpečí.

 

#3  Zatímco se seznamujete se svým cílem, je dobré začít oblíbenými památkami a přeplněnými místy. Pamatujte, že vždy můžete upravit den podle toho, jak se cítíte, a máte možnost pokračovat v turné nebo odejít do předčasného důchodu ve svém hotelu nebo pronájmu. 

 

#4  To samozřejmě neznamená, že byste se neměli stýkat a poznávat nové lidi. Je ale důležité být obezřetný a neříkat jen tak někomu, že cestujete sami. 

 

#5  Všichni jsme to udělali jednou nebo dvakrát tam, kde jsme se nechali u baru trochu unést. Stává se to, ale když cestujete sólo, je důležité se nikdy neopít a vždy požádat o pomoc, když vás někdo otravuje. Pro jistotu se nebojte dostat na palubu barmana, manažera nebo přátelskou skupinu na ulici. 

 

#6  Vyhněte se vypadat jako turistka – na sobě plážové oblečení v zemi, kterou znáte pro jejich konzervativní módu – nebo se neptat lidí na cestu, zatímco držíte mapu. To vás také chrání před cílem, abyste se stali potenciální obětí kapesních krádeží. Zkuste se chovat jako zvědavější místní .

 

#7   Buďte aktivní na sociálních sítích, aby lidé věděli, kde se nacházíte. Také je nejlepší sdělit všechny své cestovní údaje kamarádovi doma – pro každý případ.

 

# 8   Vyhněte se blikání svého majetku. Nepoužívejte příliš mnoho vychytávek a nenoste drahé šperky, které mohou přilákat zloděje.

 

#9   Mějte stálý itinerář a snažte se znát některé základy jazyka a také některé předem prozkoumané tipy, abyste se nenechali oškubat místními. Je také důležité vědět, kam se obrátit nebo komu zavolat, pokud se dostanete do potíží – policie, pohotovost, konzulát. 

 

#10   Noste vše důležité s sebou a mějte tyto věci před sebou, nejlépe bundu se zipy na kapsách nebo alespoň peněženku na přední straně s popruhem umístěným šikmo přes vás oproti pouze na rameni. Noste kopie a schovejte své papíry někde v bezpečí – zvláště pokud jedete na lodi. Nejlepší je mít kopie na cloudovém systému, jako je Disk Google nebo Dropbox, pro případ, že o všechno přijdete. Nemějte všechny peníze v hotovosti, nechte si něco na kartě pro případ nouze.